Vandens turizmas

Ar Lietuvoje vystomas vandens turizmas?

Vandens turizmas sparčiai plečiasi ir populiarėja ne tik kaimyninėse šalyse, bet ir Lietuvoje. Sunku patikėti, bet Lietuvoje yra apie 3 tūkstančius upių ir ežerų. Tiesa, ne visi lengvai pritaikomi vandens turizmui, bet didžioji dalis puikiai išnaudojama baidarių ir kanojų žygiams. Upė ar ežeras gali būti smagiausia visos šeimos ar draugų būrio aktyvaus laisvalaikio praleidimo vieta.

Žygis baidarėmis ir kanojomis: sportas ar pramoga?

Visų pirma, plaukimas baidarėmis ir kanojomis – tai puikiai praleistas laikas, nauji nuotykiai ir ilgalaikiai įspūdžiai. Plaukiant baidare ar kanoja, visi žygeiviai gali ramiai stebėti nuostabią Lietuvos gamtą, gėrėtis stačiais skardžiais ar lygiais slėniais. Jeigu organizuojamas sportinis žygis, būtina iš anksto jam fiziškai pasirengti. Tuomet pasirenkamos sudėtingesnės trasos, jose daugiau kliūčių, varžomasi dėl geresnių rezultatų. Kas galėtų atsispirti pergalės troškimui?

Ko nevalia užmiršti?

Prieš planuojant kelionę, iš anksto pasidomėkite baidarių ir kanojų nuoma, rezervuokite iš anksto. Apgalvokite, kokie bus reikalingiausi daiktai (neperšlampami rūbai, pirmosios med. pagalbos rinkinys, apsauginės liemenės, apsauga nuo saulės ir vabzdžių, fotoaparatas …), kiek laiko užtruks žygis ir kokio sudėtingumo trasa tinkamiausia visiems keleiviams. Negaiškite laiko, baidarių nuoma priima užsakymus visai vasarai. Baidarės ir kanojos laukia nuotykių, ko laukiate Jūs?